Як повернути борг за розпискою?
19.05.2022
Існує думка, що повернути борг за розпискою неможливо. Проте, все залежить від того, як було складено розписку. Якщо вона містить усі необхідні складові, вона цілком може стати доказом для суду.
Яким критеріям має відповідати розписка?
- Розписка має бути складена у письмовій формі.
- Розписка має бути написана від руки. У разі звернення до суду може бути проведена почеркова експертиза.
- Сума, яку ви збираєтеся дати в борг, повинна бути прописана, як цифрою, без похибок, так і обов'язково необхідно продублювати цифру текстом.
- У випадку, якщо ви позичаєте у валюті, необхідно конвертувати цю суму в гривні за поточним курсом. Також ви можете вказати у якій валюті має бути повернено борг.
- Реквізити сторін необхідно прописати повністю (ПІБ, паспортні дані, ІПН, а також місце проживання обох сторін).
- Будь-який договір (розписка у тому числі) вважатиметься недійсним, якщо у ньому не вказано дату складання.
- У разі потреби ви можете прописати умови повернення грошей, які відсотки нараховуватимуться тощо. Також обов'язково необхідно прописати, коли гроші мають бути повернені.
- Якщо є можливість розписку краще складати за участю свідків. За бажанням документ може бути засвідчений у нотаріуса.
- Зберігати розписку необхідно доти, доки борг не буде повернено. Якщо ж зобов'язання, зазначені в розписці, порушуються, ви можете подати позов до суду і вимагати компенсувати вам усе зазначене в розписці.
Не забувайте, що обов'язковою умовою є наявність повної інформації та актуальні дані. Тому дуже важливо складати розписку коректно.
Читати інші статті...