Позов про відшкодування шкоди внаслідок ДТП

Інформація про позов

Вдшкодування шкоди внаслідок дорожньо-транспортої пригоди, в якій постраждали два транпсортних засоби має ряд особливостей.

Для стягнення шкоди необхідно встановити винуватця дорожньо-транспортної пригоди. Вина одного з участників ДТП повинная бути встановлена рішенням компетентного органу — суду. Якщо в результаті ДТП немає потерпілих, то кримінальне провадження по даній справі не почалась і органи дорожньої поліції зобов'язаний скласти адмінінстративні матеріали щодо особи, яка з їх точки зору вчинила ДТП. Такі адміністративні матеріали складаються, як правила по ст. 124 КУАП України, і потім передаються в суд. У разі якщо суд визнає особу винною в ДТП, то потерпілий має практично 100% шанси на відшкодування шкоди внаслідок ДТП.

Читати далі

Для заяви на відшкодування шкоди через ДТП Вам знадобляться наступні дані:

 • Ваші дані: П.І.Б., дата народження, номер паспорта, ІПН, адреса і тел.;
 • Дані відповідача: П.І.Б., дата народження та адреса;
 • Дані по ДТП: дата, адреса, номери і марки брали участь в ДТП транспортних засобів.
Створіть позов,
заповнивши дані
Сплатіть судовий збір
Надішліть готовий позов поштою до суду
Або віднесіть його в суд особисто
Прийдіть на засідання суду
Або подайте заяву на розгляд позову без своєї участі
Економія грошей та часу
Время создания иска
PozovDoSudu 8-15 минут
Адвокат до 10 рабочих дней
Цена
PozovDoSudu в среднем - Array грн.
Адвокат от 1 000 до 20 000 грн.
Опыт
PozovDoSudu более 5 000 положительных
решений в суде
Адвокат в среднем 50 успешных дел

PozovDoSudu специализированно занимается исками, у нас они уже отлажены на тысячах разных случаев. Адвокат же с некоторыми ситуациями еще просто не сталкивался.

Простота та надійність

Не нужно думать как заполнять бланк, тратить время на поиск информации, бояться, что ошибешься, взяв устаревший бланк или неправильно его заполнив!

Не нужно думать куда идти и что делать - просто ответь на вопросы и делай то, что сказано!

Не нужно стоять в очередях!

Зачем подавати в суд
Зачем подавати в суд
 • Чтобы перестать переживать, бояться, выйти из стресса, начать двигаться дальше
 • Чтобы надавить на ответчика
 • Чтобы решить наконец эту проблему и начать получать удовольствие от жизни, отношений, любимого дела
 • Чтобы отстоять свои права и интересы, чтобы восторжествовала справедливость
А гарантії є?

Якщо ви відповісте на всі наші запитання, і подасте отриманий позов так, як буде написано в інструкції, і справа не буде прийнята в суді, то

ми відразу ж повернемо вам гроші!

У разі якщо, в результаті ДТП постраждали люди, неважливо пасажири автомобіля або перехожі, то у справі починається кримінальне розслідування, і тоді вина одного з водіїв може бути встановлена ​​постановою слідчого або прокурора, або обвинувальним вироком суду.

Що потрібно, для того що б така шкода була стягнута?

В разі, якщо у вас є на руках постанова суду, яка затверджує, хто був виновником ДТП, то в вам не потрібно при подачі позову на відшкодування шкоди внаслідок дтп доводити вину іншого учасника ДТП. Вина відповідача за позовом вже встановлена.

Для звернення до суду вам необхідно мати позовну заяву про відшкодування шкоди внаслідок дтп, та документи, які доводять суму заданих збитків. До таких документів належать:  рахунок фактура з станції тех обслуговування, квитанції про придбання необхідних для ремонту запчастин, а також оцінка матеріальної шкоди, проведеного фахівцями або експертами в цій галузі. До позовної заяви заявник повинен також долучити і копію технічного паспорта або ж довіреність на право керування та розпорядження транспортним засобом. За зверненням до суду з заявою про відшкодування збитків дтп через суд, справляється судовий збір який становить 1% від вартості шкоди.


Сума судового збору не може бути менше, ніж 704 грн. 80 коп, і не може бути більше 5 розмірів прожиткових мінімумів, що становить 8 810 грн. 00 коп (станом на березень 2018 року). Це мінімальний пакет документів, який потерпілий повинен мати для звернення з позовом про відшкодування шкоди завданої внаслідок ДТП до суду.

До якого суду, подається заява про відшкодування збитків заподіяних ДТП?

Позовна заява про відшкодування шкоди внаслідок ДТП, може подаватися:

 • за місцем реєстрації відповідача, тобто винуватця ДТП;
 • за місцем скоєння аварії;
 • у разі якщо заявник, (власник транспортного засобу або особа, що їм володіє по генеральній довіреності) отримав каліцтва в результаті аварії, то така позовна заява може бути подана за місцем реєстрації заявника.

Створити позов до суду

 1. Коли будете готові, натисніть на "Створити позов".
 2. Заповніть всі поля, після чого PozovDoSudu сформує повністю готовий до подання в суд позов з Вашими даними, і покрокову інструкцію - що з цим позовом робити!
Зачекайте
Триває завантаження даних...