Позовна заява про поділ спільного майна подружжя

Інформація про позов
Згідно чинного законодавста поділ майна подружжя може бути здійсненний до розлучення (в період шлюбу), при розлученні, або вже після розлучення.

Поділ майна можливий тільки відносно того майна, що вважається спільним. Заонодовством зазначено, що все майно, що було придбане в період шлюбу вважається спільним майном не залежно від того за чиї кошти воно було куплене. Поділ майна через суд не враховує ким було придбане майно, хто в цей час працював, а хто займався домашніми справами. В разі розлучення кожен  з подружжя має право на ½ частки сільного майна.

Щоб ознайомитися з самою позовною заявою на розділ майна, натисніть жовту кнопку "Створити позов". Читати далі
Підготуйте дані, які потрібні для заповнення заяви про розділ майна:
  • Ваші дані: П.І.Б., дата народження, номер паспорта, ІПН, адреса і тел .;
  • Дані відповідача: П.І.Б., дата народження та адреса;
  • Дані про майно: номер і марка автомобіля, адреса і площа квартири, будинки, дачі, ділянки землі, номер депозиту в банку, на якому лежать загальні гроші.
Створіть позов,
заповнивши дані
Сплатіть судовий збір
Надішліть готовий позов поштою до суду
Або віднесіть його в суд особисто
Прийдіть на засідання суду
Або подайте заяву на розгляд позову без своєї участі
Економія грошей та часу
Время создания иска
PozovDoSudu 8-15 минут
Адвокат до 10 рабочих дней
Цена
PozovDoSudu в среднем - Array грн.
Адвокат от 1 000 до 20 000 грн.
Опыт
PozovDoSudu более 5 000 положительных
решений в суде
Адвокат в среднем 50 успешных дел

PozovDoSudu специализированно занимается исками, у нас они уже отлажены на тысячах разных случаев. Адвокат же с некоторыми ситуациями еще просто не сталкивался.

Простота та надійність

Не нужно думать как заполнять бланк, тратить время на поиск информации, бояться, что ошибешься, взяв устаревший бланк или неправильно его заполнив!

Не нужно думать куда идти и что делать - просто ответь на вопросы и делай то, что сказано!

Не нужно стоять в очередях!

Зачем подавати в суд
Зачем подавати в суд
  • Чтобы перестать переживать, бояться, выйти из стресса, начать двигаться дальше
  • Чтобы надавить на ответчика
  • Чтобы решить наконец эту проблему и начать получать удовольствие от жизни, отношений, любимого дела
  • Чтобы отстоять свои права и интересы, чтобы восторжествовала справедливость
А гарантії є?

Якщо ви відповісте на всі наші запитання, і подасте отриманий позов так, як буде написано в інструкції, і справа не буде прийнята в суді, то

ми відразу ж повернемо вам гроші!

Чи потрібно позивачу / відповідачу платити будь-які податки на розділене майно або на отримані за нього гроші?

Так як те, що подружжя ділить, вже є їхньою спільною власністю, то при розділі майна подружжя, податок за отримане майно платити не потрібно (тільки судовий збір за подачу позову). Після розділу ця власність стає індивідуальною власністю кожного з подружжя.

Як фізично розділити надвоє нерухоме майно (будинок, квартира, дача, земельна ділянка)? Чи потрібно прикладати будь-який план розділу до позову?

Будинок (квартиру, дачу, земельну ділянку) ділять не в натурі, а лише встановлюють право власності за кожним з подружжя. Тому схеми про те яка частина кому переходить до цього позову прикладати не потрібно.
Якщо Ви хочете виділити, в подальшому, свою частину в натурі, то це інший позов, який подається після рішення за цим позовом. У цьому іншому позові потрібні і схема, і буд-експертиза.

Як мені внести свою частину грошей за майно, яке я отримаю?

Якщо позивач просить собі все, а відповідачу компенсацію, то він ці гроші повинен внести на депозит суду, перед подачею позову.

Яким чином я отримаю гроші від відповідача?

Якщо позивач просить собі гроші, а відповідачу - майно, то відповідач виконує рішення суду. У разі затримки із переказом грошей, це питання вирішується виконавчою службою. Щодо виконання рішення - якщо у відповідача немає грошей, тоді стягується його майно, яке продається через виконавчу службу і позивачу виплачуються гроші. Якщо до часу стягнення суми ціна нерухомості змінилася або гроші знецінилися, то вважається індекс інфляції. У будь-якому випадку, ці всі питання виконання рішення суду, а не складання позову!

Як визначити вартість майна?

В ідеалі, щоб визначити вартість будинку, потрібно провести оцінку. Або ж, з договору купівлі-продажу (якщо такий будинок купувався за договором). Можна вказати вартість з голови, але в цьому випадку суд, при розгляді справи, може зажадати оцінку. Більш того, відповідач може не погодитися з оцінкою, і надавати свою. У будь-якому випадку, всі ці питання виникнуть вже в процесі суду, тобто позов суд зобов'язаний буде прийняти навіть якщо оцінка неправильна).

В інструкції, що висилається Вам разом з позовом, докладно описаний алгоритм (що робити) і відповіді на ці та інші питання!

Створити позов до суду

  1. Коли будете готові, натисніть на "Створити позов".
  2. Заповніть всі поля, після чого PozovDoSudu сформує повністю готовий до подання в суд позов з Вашими даними, і покрокову інструкцію - що з цим позовом робити!
Зачекайте
Триває завантаження даних...