Позовна заява про поділ спільного майна подружжя

Інформація про позов
Розділ майна, згідно з чинним законодавством, може бути здійснений до розлучення (в період шлюбу), при розлученні, або після розлучення.

Все майно, яке було придбано під час шлюбу, є майном і дружини, і чоловіка - не має значення на чиї кошти це майно купувалося, і хто працював, а хто займався домашніми справами. І в разі його поділу кожен з подружжя має право на 1/2 його частки.

Щоб ознайомитися з самою позовною заявою на розділ майна, натисніть жовту кнопку "Створити позов".
Читати далі
Підготуйте дані, які потрібні для заповнення заяви про розділ майна:
  • Ваші дані: П.І.Б., дата народження, номер паспорта, ІПН, адреса і тел .;
  • Дані відповідача: П.І.Б., дата народження та адреса;
  • Дані про майно: номер і марка автомобіля, адреса і площа квартири, будинки, дачі, ділянки землі, номер депозиту в банку, на якому лежать загальні гроші.
Створіть позов,
заповнивши дані
Сплатіть судовий збір
Надішліть готовий позов поштою до суду
Або віднесіть його в суд особисто
Прийдіть на засідання суду
Або подайте заяву на розгляд позову без своєї участі

Чи потрібно позивачу / відповідачу платити будь-які податки на розділене майно або на отримані за нього гроші?

Так як те, що подружжя ділить, вже є їхньою спільною власністю, то при розділі майна подружжя, податок за отримане майно платити не потрібно (тільки судовий збір за подачу позову). Після розділу ця власність стає індивідуальною власністю кожного з подружжя.

Як фізично розділити надвоє нерухоме майно (будинок, квартира, дача, земельна ділянка)? Чи потрібно прикладати будь-який план розділу до позову?

Будинок (квартиру, дачу, земельну ділянку) ділять не в натурі, а лише встановлюють право власності за кожним з подружжя. Тому схеми про те яка частина кому переходить до цього позову прикладати не потрібно.
Якщо Ви хочете виділити, в подальшому, свою частину в натурі, то це інший позов, який подається після рішення за цим позовом. У цьому іншому позові потрібні і схема, і буд-експертиза.

Як мені внести свою частину грошей за майно, яке я отримаю?

Якщо позивач просить собі все, а відповідачу компенсацію, то він ці гроші повинен внести на депозит суду, перед подачею позову.

Яким чином я отримаю гроші від відповідача?

Якщо позивач просить собі гроші, а відповідачу - майно, то відповідач виконує рішення суду. У разі затримки із переказом грошей, це питання вирішується виконавчою службою. Щодо виконання рішення - якщо у відповідача немає грошей, тоді стягується його майно, яке продається через виконавчу службу і позивачу виплачуються гроші. Якщо до часу стягнення суми ціна нерухомості змінилася або гроші знецінилися, то вважається індекс інфляції. У будь-якому випадку, ці всі питання виконання рішення суду, а не складання позову!

Як визначити вартість майна?

В ідеалі, щоб визначити вартість будинку, потрібно провести оцінку. Або ж, з договору купівлі-продажу (якщо такий будинок купувався за договором). Можна вказати вартість з голови, але в цьому випадку суд, при розгляді справи, може зажадати оцінку. Більш того, відповідач може не погодитися з оцінкою, і надавати свою. У будь-якому випадку, всі ці питання виникнуть вже в процесі суду, тобто позов суд зобов'язаний буде прийняти навіть якщо оцінка неправильна).

В інструкції, що висилається Вам разом з позовом, докладно описаний алгоритм (що робити) і відповіді на ці та інші питання!

Створити позов до суду

  1. Коли будете готові, натисніть на "Створити позов".
  2. Заповніть всі поля, після чого PozovDoSudu сформує повністю готовий до подання в суд позов з Вашими даними, і покрокову інструкцію - що з цим позовом робити!
Зачекайте
Триває завантаження даних...